DSCF1674

Policjanci z kamieńskiej komendy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kołczewie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące agresji i przemocy oraz sposoby przeciwdziałania takim zachowaniom.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Kamieniu Pomorskim 16 pażdziernia br. odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kołczewie. Podczas spotkania zwrócono uwagę na fakt, że agresja i przemoc wśród młodzieży szkolnej jest zjawiskiem obserwowanym od dawna, jednak również często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary przemocy oraz przez świadków.

DSCF1669

Policjanci przypomnieli uczestnikom prelekcji, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, przemoc fizyczna, przemoc słowna oraz przemoc bez używania słów. Funkcjonariusze radzili, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy.

Mundurowi zachęcali do społecznego zaangażowania i pomocy pokrzywdzonym oraz zgłaszania do wychowawców, nauczycieli czy na policję wszystkich zaobserwowanych przejawów agresji i przemocy.

sierż. Izabela Trepko