DSC06068

Jak poinformowała naszą redakcję Ewa Pogodzińska ze spółki EMC, od 1 grudnia nowym Dyrektorem Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim został Arkadiusz Michalak, zastępując na tym stanowisku Jarosława Specjalskiego. Potwierdziły się więc informacje, które publikowaliśmy 19 listopada.

Arkadiusz Michalak jest doświadczonym menadżerem w sektorze ochrony zdrowia. Przez ponad 4 lata był Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Sławnie. Wcześniej pracował w sektorze finansowym oraz samorządowym – informuje Ewa Pogodzińska.

Michalak ma 41 lat. Jak informował Głos Koszalina, opuszczając szpital w Sławnie zostawiał placówkę z ponad 14 mln zadłużeniem. Kierował tamtejszym szpitalem przez ponad 4 lata. Dyrektor jeszcze przed odejściem przygotował plan naprawczy, który zakładał nie tylko cięcia pensji i redukcję zatrudnienia, ale też poważnie rozpatrywał likwidację oddziałów – na przykład ginekologiczno-położniczego. Przeciwko temu pomysłowi protestowali też pracownicy. Zrezygnował z pracy 18 sierpnia 2015 roku.