basen

Zgodnie z planami i zapowiedziami w styczniu w nowym „Mieszku” zakwaterowani zostali pierwsi kuracjusze. Od dzisiaj zabiegi lecznicze i ćwiczenia rehabilitacyjne odbywają się w nowym i nowoczesnym 24-metrowym basenie solankowym.

Jeszcze we wtorek korzystałem ze starego basenu, a na ten nowy spoglądałem tylko zza szyby, podczas spacerów – mówi pan Zdzisław, pacjent kamieńskiego sanatorium. – Teraz mam rehabilitację tutaj i różnica jest kolosalna, zupełnie jakby się człowiek przeniósł w inny świat. Po prostu nie ma porównania między tamtym starym a nowym basenem – dodaje.

Zadowolenia z faktu uruchomienia „Mieszka II” nie kryje Andrzej Murawski, prezes Zarządu Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.

Cieszymy się, że nowy obiekt już służy pacjentom i kuracjuszom, że wywiązujemy się ze złożonych deklaracji – mówi prezes Murawski. – Ta diametralna zmiana warunków leczenia i rehabilitacji jest efektem przemyślanej, zaplanowanej strategii właściciela – Grupy Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. To samo dotyczy basenu znajdującego się w nowym budynku szpitalnym Mieszko II. Jest to obiekt zbudowany przez właściciela z jego środków finansowych na potrzeby realizowanych tu procesów rehabilitacyjnych. Dlatego basen jest wykorzystywany w 95 procentach jego czasu pracy na potrzeby terapeutyczne kuracjuszy. W określonych godzinach będzie dostępny dla zorganizowanych grup i klientów indywidualnych. Cena biletów wstępu wynika z realnych kosztów funkcjonowania obiektu, bo musimy pamiętać, że nie jest to basen zwykły, ale leczniczy, z wodą solankową filtrowaną w procesie ciągłym, podgrzewaną do ponadnormatywnej temperatury 28 stopni i często badaną pod względem wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wszystkie te czynności kosztują sporo. To ma przyciągnąć do uzdrowiska, a zatem i do Kamienia Pomorskiego, jakościowo nową grupę klientów komercyjnych, których wizyty mogą stać się bodźcem rozwoju turystyki i innych usług miasta. Równocześnie przeprowadziliśmy szereg zmian w organizacji pracy spółki, dzięki którym nasze działania stały się bardziej efektywne, zapewniające kuracjuszom możliwie najlepsze warunki pobytu, leczenia, rehabilitacji oraz wypoczynku. Kolejne nasze przedsięwzięcia będą także temu podporządkowane – zapowiada prezes kamieńskiego uzdrowiska.

Wielką atrakcją nowego basenu solankowego w Mieszku II jest sekcja SPA. Pacjenci po kąpieli i ćwiczeniach w wodzie będą mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz poprawiających samopoczucie, co jest ważnym elementem leczenia i rehabilitacji.

W ostatnich miesiącach, równolegle z prowadzoną budową „Mieszko II”, uzdrowisko zakupiło najnowszej generacji sprzęt do specjalistycznej rehabilitacji osób nie chodzących lub z ograniczoną funkcją samodzielnego poruszania się. Trzy egzoszkielety i lokomat, którymi dysponuje sanatorium, dają nieprawdopodobne efekty w przywracaniu sprawności i poprawie komfortu życia pacjentów, czyniąc jednocześnie Kamień Pomorski ważnym ośrodkiem rehabilitacyjnym w kraju, a nawet w tej części Europy. Uruchomiona została także Klinika Stomatologiczna wyposażona w urządzenia z zastosowaniem najnowszej techniki komputerowej, które pozwalają na wykonywanie wszystkich zabiegów związanych z diagnostyką, profilaktyką, leczeniem oraz protetyką na najwyższym poziomie dostępnym obecnie w tej dziedzinie medycyny.

Uzdrowisko Kamień Pomorski