Plac_5

W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste oddanie do użytku dwóch placów zabaw – pierwszy z nich jest umiejscowiony tuż przy wejściu do Szkoły Podstawowej (ulica Mickiewicza), zaś drugi znajduje się przy tzw. siłowni na świeżym powietrzu, położonej przy ulicy Żeromskiego.

Plac_8

W uroczystości przy Szkole Podstawowej wzięli udział uczniowie razem z gronem nauczycielskim. Nie odstraszyła ich typowo jesienna aura, a deszcz i kilkustopniowa temperatura były zaledwie tłem dla uśmiechów i podekscytowania, które towarzyszyły całemu wydarzeniu.

Plac_6

Nim została przecięta symboliczna wstęga, głos zabrał burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak: Kochane dzieci, cieszę się razem z Wami z obu tych placów zabaw, bo wiem jak bardzo były wyczekiwane. Planów i zamierzeń mamy dużo, staramy się jednak o Was nie zapominać i kiedy tylko to możliwe, tworzyć coś z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach.

Plac_2

Mam nadzieję, że oba te place będą Wam służyły przez wiele, wiele lat, stanowiąc też pewne uzupełnienie lekcji wychowania fizycznego. Zachęcam Was do ruchu, sportu, aktywności. W zdrowym ciele, zdrowy duch, pamiętajcie o tym.

źródło:
Krzysztof Zawiliński
MOSiK Dziwnów