SAMSUNG CAMERA PICTURES

16 maja w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego odbyła się Europejska Noc Muzeów pod patronatem Ministra Środowiska. Chwilami ciężko było przejść – muzeum pękało w szwach!

01

Tegoroczne obchody Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziło nas około 1000 osób a ostatni zwiedzający pojawiali się tuż przed północą.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Punktualnie o godzinie 18:00 tak jak w całej Europie, oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczną edycję nocnego zwiedzania. Już w kilka chwil muzeum wypełniło się tłumem gości. Dziesiątki zwiedzających razem z harcerzami wyruszyło w nocną przygodę przy blasku latarek po salach muzealnych. Ze względu na ogromne zainteresowanie w pierwszej godzinie światła zgasły na ponad godzinę. Później zwiedzanie w ciemnościach powtarzało się cyklicznie co godzinę. Poza zwiedzaniem z latarkami, dużą atrakcją był Quiz przyrodniczy. Odpowiedzi na pytania ukryte były na ekspozycjach muzeum. Po poprawnym rozwiązaniu zadań każdy mógł wylosować swoją nagrodę!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Równolegle trwały dodatkowe i liczne atrakcje na piętrze. Były to min. malowanie twarzy, robienie balonowych zwierzątek oraz puszczanie ogromnych mydlanych baniek, które były widoczne z całych Międzyzdrojów. Ponadto były warsztaty gliniarskie, filcowanie na mokro, muzyka i warsztaty tańca średniowiecznego – zupełnie jak przed setkami lat.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zajęcia plastyczno-artystyczne z królową Juratą i królem Neptunem, na których najmłodsi uczestnicy stworzyli dziesiątki przepięknie zdobionych ramek i figurek. Niesłabnącym zainteresowaniem do późnej nocy cieszyły się doświadczenia naukowe prezentowane przez Stację Morską US i odkrywanie mikroświata. Na zmęczonych czekała, kawa, herbata oraz drobne przekąski przygotowane przez Bagiński &Chabinka Spa

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejną Noc Muzeów w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jednocześnie dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu licznych atrakcji „Nocy Muzeów”

źródło:
Organizator