DSC06606

Sobotnie zapowiedzi Sławomira Nitrasa nie były jedynie pustymi słowami na potrzebę trwającej kampanii wyborczej. Dzięki Premier Ewie Kopacz i zaangażowaniu jej doradcy, w najbliższy piątek na tzw. nadzwyczajnej sesji Rada Powiatu zdecyduje o wprowadzeniu do budżetu ponad miliona złotych

Czekamy na decyzję na piśmie, mamy telefoniczne potwierdzenie, że decyzja o przyznaniu nam środków zapadła. Wczoraj przeprowadziłem rozmowy w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie zapewniono mnie, że środki będą nam bardzo szybko przekazane. Odbywa się to trochę na około, Minister Finansów wydaje decyzję dla Wojewody, ten wprowadza to do swojego budżetu i przekazuje te środki nam. Musimy bardzo szybko wprowadzić te środki do budżetu, stąd decyzja o piątkowej sesji – tłumaczy starosta Józef Malec.

Łącznie z budżetu Państwa na remonty domów dziecka trafi 1 mln 088 tys. zł. Łącznie z wkładem własnym powiatu, pochodzącym z nadwyżek środków z ub. lat na modernizację zebrało się 1 mln 362 tys. zł. Z tej puli – 1 mln 247 tys. zł trafi do placówki w Wisełce, natomiast 115 tys. zł do placówki w Lubinie.

Pieniądze uzyskane dzięki pomocy Sławomirowi Nitrasowi pozwolą m.in. na kompleksowy remont wnętrza budynku, ocieplenie dachu oraz zakup nowych mebli dla dzieci w Lubinie. Z kolei w Wisełce starostwo planuje m.in wykonanie termomodernizacji, przestawianie ścian oraz wymianę kotłowni.