Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wzbogaciło się o kolejny, niezwykły dar związany z historią Kamienia Pomorskiego oraz rodem von Flemming. To list pochodzący z 1882 roku. Przekazał go Günter Kleyer – honorowy obywatel Kamienia Pomorskiego, związany z miastem od 1972 roku. 

Samemu listowi poświęcimy odrębną publikację. Jest on adresowany do rodziny von Flemming. Zawarto w nim m.in. wykaz nieruchomości będących w posiadaniu potężnego rodu ze wskazaniem miejscowości. Jak zaznacza Grzegorz Kurka, sam list może wnieść bardzo wiele w posiadaną dotychczas wiedzę na temat naszej lokalnej historii.

Darczyńca, czyli Günter Kleyer z Kamieniem Pomorskim związany jest od 1972 roku. Jego bezinteresowna działalność na rzecz popularyzacji Kamienia Pomorskiego na terenie Niemiec przyczyniała się do nadania jemu Honorowego Obywatelstwa Kamienia Pomorskiego. Popularyzację tą skutecznie czyni w niemieckich mediach poprzez działalność tamtejszych organizacji społecznych. Dzięki Günterowi Kleyerowi gmina Kamień Pomorski nawiązała partnerską współpracę z miastem Lünen, co w konsekwencji wpłynęło na poparcie tamtejszych władz w pozyskiwanie środków z Fundacji Polsko-Niemieckiej na realizację inwestycji w Kamieniu Pomorskim.