FB_IMG_1478344098911

To jest prawdziwa historia z happy endem. Poruszający się przy pomocy kółek pies Tom, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie na naszym portalu, znalazł wreszcie nową, kochającą rodzinę. Pies który podbił serca tysięcy ludzi, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To właśnie tam za oceanem znalazł się dla niego dom, a w nim miłość i szansa na dalsze leczenie.

Nową właścicielką psa jest Mary J. Corrigan Fayet – opiekunka Maltanki Lexi, która podobnie jak Tom również porusza się na dwóch kółkach. W Nowym Jorku na zwierzę czeka już odpowiednia opieka medyczna w klinice. Tom zostanie poddany laseroterapii, akupunkturze oraz pełnej rehabilitacji.

Tom dotarł do nowego domu. Tę podróż rozpoczął, wczoraj z rana. O godzinie 9:10 z lotniska w Goleniowie wraz z wolontariuszką Kariną wyruszył do Warszawy, a stąd już sam o godz. 17:05 do Nowego Yorku.

Przypomnijmy. Toma znaleziono 11 marca na odludziu przy drodze. Pies niezwłocznie został zawieziony do Schroniska w Sosnowicach. Zwierzę nie mogło chodzić. Liczne wizyty u wielu weterynarzy nie pozostawiły złudzeń. Tom ma w sobie śrut i co gorsze zerwany rdzeń kręgowy. A to oznacza, że nie ma czucia w tylnej części ciała.

Ta historia nie miałaby szczęśliwego zakończenia, gdyby nie wolontariusze ze Schroniska w Sosnowicach oraz Fundacji Psia Kość, oraz wielu darczyńców, którzy najpierw uratowali i opiekowali się Tomem, a następnie znaleźli dla niego nowy dom i zebrali pieniądze na przejazd.