fot Czytelnik (9)
fot Czytelnik (10)
fot Czytelnik (8)
fot Czytelnik (7)
fot Czytelnik (6)
fot Czytelnik (5)
fot Czytelnik (4)
fot Czytelnik (3)
fot Czytelnik (1)
fot Czytelnik (2)
fot Czytelnik (9)   fot Czytelnik (10)   fot Czytelnik (8)   fot Czytelnik (7)   fot Czytelnik (6)   fot Czytelnik (5)   fot Czytelnik (4)   fot Czytelnik (3)   fot Czytelnik (1)   fot Czytelnik (2)

Kilkadziesiąt niemieckich grobów zostało zniszczonych na cmentarzu komunalnym w Wolinie. Na zarządzanym przez ZGKiM obiekcie, ktoś postanowił zrównać z ziemią teren i wyrzucić nagrobki na jedno miejsce. Podobny incydent miał miejsce w ub. roku w Mierzęcinie (także gmina Wolin).

Niektóre nagrobki pochodzą z lat 70 XX wieku. Co oznacza, że pochowani w nich byli także Polacy. Jak dla mnie sytuacja jest chora i nie do zrozumienia. Na co dzień mieszkamy poza Wolinem i w naszym mieście podobne zdarzenia nie mają miejsca. Cmentarz poniemiecki jest szanowany i remontowany z kasy miasta. To kolebka mniej czy bardziej lubianej historii ale naszej historii. Tu przecież pochowani są ludzie, co jak widać obecnych włodarzy nie interesuje –  napisał nasz Czytelnik.

Zobacz także: Skandal! W gminie Wolin zrównano z ziemią poniemiecki cmentarz! Zobacz zdjęcia i film!

Nasz Czytelnik zwraca uwagę, że pozostałości nagrobków powywracano. – Wcześniej były one ustawione pionowo w kręg co stwarzało zagrożenie dla odwiedzających.