13113300_1060953580616936_697457667_o

Ponad stu specjalistów: lekarzy i fizjoterapeutów reprezentujących niezwykle ważną dziedzinę medycyny – rehabilitację, uczestniczyło 7 maja br. w konferencji naukowej dotyczącej nowoczesnych metod przywracania sprawności osobom chorym i po urazach. Gospodarzem i głównym organizatorem bogatego w wydarzenia sympozjum było Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A., a współorganizatorami Polskie Towarzystwo Rehabilitacyjne, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

Nasze dzisiejsze spotkanie to dowód na prężny rozwój naszej firmy i bardzo szybkie zmiany wprowadzane przez Bank BPS. To powoduje, że dziś możemy pochwalić się m.in. nowym obiektem oraz nowinkami technicznymi – stwierdził tuż po otwarciu konferencji Tadesz widuch – wiceprezes kamieńskiego uzdrowiska.

DSC09236

Sobotnie przedpołudnie uczestnicy konferencji naukowej będą mogli spędzić wybierając dwie sesje wykładów dotyczących tematyki medycznej. Tematyka poruszana podczas sesji będzie dotyczyć m.in. problemów w postępowaniu fizjoterapeutycznym u pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych z powikłaniami neurologicznymi, mechatroniką w rehabilitacji funkcji chodu, zaburzeniach komunikacji u pacjentów z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego czy problemach indywidualizacji leczenia bólu u chorego z wielochorobowością.

Dziękuję za zaproszenie i gratuluję inicjatywy organizatorom konferencji, która zgromadziła środowisko różnych specjalistów, z różnych dziedzin, którzy mogą się spotkać i wymienić poglądy. A jak to jest dla nas ważne, na pewno się przekonamy i dowiemy już podczas pierwszej prezentacji  – powiedziała prof. dr hab. n. med. Krystyna Księżopolska-Orłowska, Konsultant Krajowy d/s Rehabilitacji w wykładzie inaugurującym konferencję.

DSC09233

Wyjątkowym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyła się prezentacja najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, wykorzystywanego na co dzień w usprawnianiu pacjentów Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A. Szczególną uwagę zwracał pokaz ćwiczeń z egzoszkieletem – najlepszym obecnie i najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do rehabilitacji osób niechodzących lub z ograniczoną funkcją chodu w wyniku m.in. chorób (SM, PD),  incydentów neurologicznych lub urazów czaszkowo-rdzeniowych, np. w wypadkach komunikacyjnych.

Kamień Pomorski znany jest w Polsce i świecie nie tylko jako atrakcyjne miejsce turystyczne, piękny ośrodek sportów wodnych, miasto wyjątkowego festiwalu muzycznego i wielu imprez kulturalnych, ale także jako uzdrowisko. Cieszę się więc, że różnego rodzaju działania, które podejmuje Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.  przyczyniają się do promocji i reklamy naszego miasta oraz gminy. Konferencja, w której wzięło udział tak wielu znakomitych gości, pokazuje, że włączanie się samorządu w takie przedsięwzięcia jest potrzebne i korzystne – stwierdził burmistrz Kuryłło. – Jeśli słyszę dziś zapowiedź i deklarację, że będzie kolejna taka konferencja, to mogę tylko takiej inicjatywie przyklasnąć i zadeklarować pomoc w jej urzeczywistnieniu, a także wyrazić życzenie, aby na stałe weszła do  kalendarza cyklicznych, najważniejszych wydarzeń w naszym mieście.

DSC09240