fot. Internet

Jest decyzja o zawieszeniu 30-letniej nauczycielki wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, kobieta mogła nawet przez 7 lat pracować i zdobywać kolejne szczeble wykształcenia oraz awanse na bazie sfałszowanego dyplomu. 

– Potwierdzam, że Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim nadzoruje postępowanie dotyczące fałszowania dokumentu z zawiadomienia Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie. W sprawie gromadzony jest materiał dowody – poinformowała naszą redakcję Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jak informowaliśmy w środę, 30-latka studiowała w Wyższej Szkole Humanistycznej, jednak została skreślona z listy studentów przed otrzymaniem dyplomu. Mimo to, posługiwała się sfałszowanym dyplomem pierwszego stopnia Wyższej Szkoły Humanistycznej ze Szczecina. Na jego bazie zdobyła pracę, awansowała oraz ukończyła studia magisterskie w Gorzowie Wielkopolskim.

Sfałszowany dokument został zabezpieczony przez policję. Zawieszenie to nie jedyna sankcja jaka może spotkać 30-latkę. Jeżeli kobieta usłyszy wyrok, placówka w której była zatrudniona może się ubiegać nawet o 200 tys. zwrotu wyłudzonych pensji. Za posługiwanie się sfałszowanym dyplomem zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności