Na odcinku Skarchowo-Dusin zakończono przebudowę drogi powiatowej łączącej Kamień Pomorski z Wolinem. Niewątpliwie przynajmniej na tym odcinku polepszy się komfort jazdy i jakość życia mieszkańców. Inwestycja kosztowała ponad 5,6 mln złotych. To największe zadanie powiatu kamieńskiego od lat.

Ta droga była w bardzo złym stanie. Dziś możemy powiedzieć, że to nie ten sam odcinek. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i wiarę, że można coś zrobić. Na pewno poprawi to skomunikowanie okolicznych miejscowości jak i dwóch gmin Kamień Pomorski oraz Wolin – podkreślał starosta Józef Malec.

Droga została wykonana na specjalnej podbudowie. Geowłóknina oraz specjalna geosiatka wypełniona kruszywem ma umocnić jezdnię i zapobiec przed jej opadaniem. Inwestycja została dofinansowana ze środków ministerialnych oraz z opłat, które Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego otrzymuje z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Jak podkreślał wicemarszałek Jarosław Rzepa, to największa dotacja spośród wszystkich beneficjentów Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w tym roku. 

Nigdy do tej pory się nie zdarzało, aby takie środki były przeznaczane na przebudowę dróg dojazdowych. Wiem, ze to nie koniec, bo w przyszłym roku zmodernizowany zostanie odcinek od Recławia do Laski. Mamy dobrą, bezpieczną drogę i niech to będzie taki przedświąteczny prezent dla mieszkańców i wszystkich użytkowników – stwierdził wicemarszałek Jarosław Rzepa.