Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem. Wiać będzie od soboty rano w całym województwie. Z godziny na godzinę żywioł będzie się nasilał i w niedzielę rano nad morzem może osiągać prędkość w porywach do 110 km na godz.

„Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 9:00 dnia 28.10.2017 r. do godz. 20:00 dnia 28.10.2017 r. silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 75 km/h, w subregionie nadmorskim do 90 km/h, z zachodu. W niedzielę, od godzin rannych prognozowany jest wiatr z porywami do 100 km/h, nad morzem do 110 km/h. W związku z tym w sobotę planowane jest wystawienie ostrzeżenia z drugim stopniem zagrożenia.”

Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca „obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. 3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków. 4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.”