DSC00491 — kopia

Są efekty naszej publikacji, w której ujawniliśmy skandaliczne zachowanie Naczelnika Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Decyzją starosty Józefa Malca, naczelnik Tadeusz Kawczak został odwołany z funkcji naczelnika. Powodem były nieprawidłowości związane z budową oczyszczalni w Międzyzdrojach, w tym próba antydatowania oświadczenia. Tadeusz Kawczak w dalszym ciągu pozostanie  urzędnikiem starostwa. Pełniącym obowiązki naczelnika jest obecnie Krzysztof Pietruszewski.

Wszystko miało się odbyć w środę (20.09). Wtedy to anonimowy Czytelnik dostarcza do naszej redakcji niepodpisane nagranie. Słychać na nim wyraźnie, jak Naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, nie bacząc na otoczenie przy otwartych drzwiach, bezczelnie instruuje urzędników w międzyzdrojskiego ratusza odnośnie antydatowania dokumentów.

Dziewięciominutowe nagranie zostało zarejestrowane na korytarzu Starostwa Powiatowego. Słychać chodzących po schodach urzędników, mijający się ludzie mówią sobie „Dzień Dobry”, a w 4 minucie w tle można usłyszeć: „Halo, Tadeusz Kawczak z tej strony się kłania”. Drzwi od gabinetu naczelnika musiały być otwarte na oścież, gdyż rozmowa jest wyraźnie słyszana pomimo szumu i innych przypadkowych odgłosów na korytarzu.

Zobacz także: Skandal w Starostwie! Urzędnik instruuje jak antydatować dokumenty!

Naczelnik, który dodzwonił się do międzyzdrojskiego magistratu informuje, że ma już gotowe pozwolenie na przebudowę oczyszczalni, ale jest problem z oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania gruntem. Zostało ono bowiem wystawione nie przez burmistrza a przez pełnomocnika.

„Spowoduj, żeby oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania gruntu nieruchomości na cele budowlane, któryś z kierowników przygotował, ale z danymi Leszka i jego czytelnym podpisem jako burmistrza. Teraz słuchaj, chciałbym, żeby to oświadczenie było datowane z tamtego tygodnia. Przed 19, nie może być po wydanym pozwoleniu nie?” – rzuca urzędnik wskazując, że dokument powinien być opatrzony datą 14 lub 15 września, że można go pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa. Tadeusz Kawczak tłumaczy, co i jak należy w nim wypełnić, po czym informuje, że sam przyjedzie po pismo do Międzyzdrojów.