Mijają kolejne lata, a jedynym śladem po inwestycji planowanej w Golczewie przez firmę Con-Pol są publikacje prasowe z kolejnych spotkań odbywanych pomiędzy inwestorem a władzami Golczewa. Postanowiliśmy zapytać w golczewskim magistracie, na jakim etapie są negocjacje z firmą, kiedy planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową fabryki materiałów budowlanych. 

Pod koniec ub. roku golczewscy urzędnicy poinformowali o zakończeniu procesu rozszerzenia kostrzyńsko – słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej (KSSE) o grunty położone w Golczewie.

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej jest datowane na 16 grudnia 2016 i w dniu 27 grudnia br. zostało przekazane do podpisu pani Premier oraz publikacji w Dzienniku Ustaw. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 grudnia 2016 r. – czytamy w komunikacie.

Na jego mocy, w Golczewie powstało ponad 4,66 ha terenu pod inwestycje. Według wcześniejszych relacji – z października 2016 roku – urzędników oraz przedstawicieli Conpol Sweden Sp. z o.o – Fredrika Lamberta Hamiltona i Łukasza Bierskiego, szwedzka firma nie rezygnuje z planów budowy fabryki w Golczewie, a opóźnienia związane z produkcją materiałów budowlanych wynikały jedynie z problemów z włączeniem gruntów w Golczewie do KSSE.

Koniec roku przyniósł dobre wiadomości i dziś już wiemy, że kostrzyńsko – słubicka specjalna strefa ekonomiczna powiększy się o golczewskie grunty – zapewniano w Golczewie.

Co w tej sprawie zmieniło się po dziewięciu miesiącach? Na jakim etapie są negocjacje? Kiedy planowane jest rozpoczęcie prac? – z tymi pytaniami pod koniec sierpnia zwróciliśmy się do Burmistrza Golczewa. Okazuje się, że na planowaną inwestycje przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Firma Conpol Sweden Sp. z o.o. obecnie nie planuje rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, ponieważ zamierza rozszerzyć inwestycje o tereny przyległe do gruntów wchodzących do Specjalnej Strefy Ekonomicznej – poinformował Zastępca Burmistrza Lech Ferdynus.