DSC09308

O dodatkową salę ekspozycyjną, w której docelowo będzie można oglądać ekspozycje związane z bronią palną, w tym słynne replilki wolińskich armaty zakupionych za 55 tys. złotych wzbogaci się Muzeum Regionalne w Wolinie. Obecnie trwa dobudowa. Obiekt zostanie zamknięty w stanie surowym, na jego wyposażenie radni będą musieli poszukać dodatkowych środków.

DSC09311

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie to jedna z najstarszych placówek kulturalnych naszego miasta. Została założona w 1966 r. z inicjatywy m.in. prof. Władysława Filipowiaka, wielkiego badacza przeszłości ziemi wolińskiej, który już od 1952 r. prowadził tu badania naukowe.

DSC09340

W pięciu salach znajdują się wystawy ukazująca m.in dzieje i kulturę materialną Wolina, od sięgającego VII wieku początków grodu do jego upadku w końcu wieku XII, gospodarkę Wolinian, najstarsze ślady pobytu człowieka na ziemi wolińskiej, obiekty oraz dokumentację zgromadzoną podczas badań archeologicznych prowadzonych w Wolinie podczas budowy portu jachtowego. W sali konferencyjnej Muzeum znajduje się kolekcja map pomorskich (cennych kopii) z początku XVII wieku.