fot. Mediaregionalne, Dziennik Zachodni

To będzie nowa jakość, pozwalająca na promowanie naszego powiatu – tłumaczył podczas wczorajszego (6.12) posiedzenia komisji wicestarosta Marek Matys. Urzędnicy planują w wyjątkowy sposób uczcić przyszłoroczne święto Wojska Polskiego.

Wszystko ma rozegrać się 15 sierpnia 2018 roku. W budżecie promocyjnym zabezpieczono już odpowiednią pulę środków, odbyły się już rozmowy z przedstawicielami dziwnowskiej jednostki wojskowej oraz gminy Kamień Pomorski.

Dzień Wojska Polskiego mógłby być zrealizowany na wzór tego co odbywa się w Zatoce Puckiej. Na jednostce o małym zanurzeniu odprawiono by mszę św. Pomysł został wstępnie umówiony z gminą Kamień Pomorski. Udział gminy miałby polegać na zapewnieniu nagłośnienia, udział Wojska na podpłynięciu jednostką o małym zanurzeniu jak najbliżej mola. Na uroczystość zaprosilibyśmy żeglarzy i rybaków, żeby tak jak w Zatoce Puckiej zakorzenić u nas podobną tradycję. Warto w kalendarzu imprez uczcić święto Wojska Polskiego – podkreślał wicestarosta.

Głównym organizatorem byłby Powiat Kamieński. Po uroczystościach odbyłby się koncert szantowy na jednostce o niskim zanurzeniu. – To by była nowa jakość – podkreślił Marek Matys.