image1

W dniach 6-13 lutego 2016 r drużyna trampkarzy klubu sportowego „Victoria” Świebodzice przebywała na obozie sportowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach . W zajęciach sportowych uczestniczyło 14 chłopców z rocznika 2001-2002 , kierownikiem obozu był sekretarz klubu Pan Robert Mazurkiewicz , zaś opiekunem sportowym pan Krzysztof Król licencjonowany trener UEFA klasy B . Treningi w różnej formie odbywały się 4 razy dziennie i były bardzo urozmaicone; od marszobiegów po Wolińskim Parku Narodowym i plaży morskiej, po zajęcia na boisku Orlik 2000 i hali sportowej oraz rozgrywanie meczy sparingowych na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią . Opiekunowie grup zwracali uwagę na doskonałe położenie Domu Wczasów Dziecięcych w stosunku do hali sportowej (50m) do boiska Orlik (100m ) i do tras biegowych Wolińskiego Parku Narodowego (200 m). Podkreślali również bardzo dobrą atmosferę o którą dbała kadra ośrodka pomagając w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju spraw i problemów w przypadku ich występowania . „ Wyżywienie było bardzo smaczne , urozmaicone i ilościach wystarczających dla naszych potrzeb , a personel ośrodka bardzo miły. Na pewno tu jeszcze wrócimy” – powiedział jeden z uczestników zimowego zgrupowania . Do Domu Wczasów Dziecięcych   przyjechały też dziewczęta,   piłkarki ręczne .

Oto co powiedziała uczestniczka obozu piętnastoletnia Martyna –„ Do Międzyzdrojów przyjechałyśmy piętnastoosobową grupą zawodniczek w wieku od trzynastu do szesnastu lat i jesteśmy pod opieką trenera Bogusława Stankiewicza. Reprezentujemy dolnośląski klub MKS Victoria Świebodzice w piłce ręcznej w dwóch kategoriach wiekowych: Młodziczki i Juniorki Młodsze. Czynnie bierzemy udział w rozgrywkach ligowych i mamy szansę do awansu do rozgrywek centralnych.

image2

Dom Wczasów Dziecięcych zaoferował nam bardzo komfortowe warunki pobytu, miły personel, świetną kuchnię i wspaniałą lokalizację, blisko hali sportowej oraz lasu z dojściem na plażę. Jesteśmy tu już drugi raz i na pewno odnowiony ośrodek stanie się naszym tymczasowym domem. Za dotychczasowy pobyt serdecznie dziękujemy.”

Źródło: Klub sportowy Victoria Świebodzice