IMG_8890

13 września 2015 roku w Międzyzdrojach zainaugurowana została I kolejka Zachodniopomorskiej Ligi Orlików Młodszych. W rozgrywkach biorą udział 4 drużyny: Gryf Kamień Pomorski, Fala Międzyzdroje, Sparta Gryfice i Rega Trzebiatów. Drużyny rywalizują ze sobą na zasadzie turniejowej, wszystkie ekipy co tydzień spotykają się w innym mieście, gdzie rywalizują na zasadzie każdy z każdym.

Młodzi Gryfiarze prowadzeni przez trenera Dawida Sandzewicza podobnie jak rok temu w Międzyzdrojach nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie trzy spotkania, tracąc zaledwie jednego gola z rzutu karnego.

IMG_8952

Skład Gryfa Kamień Pomorski: Olek Bruger – bramkarz, Hubert Bodek, Fabian Bodek, Eliasz Kasuła, Olek Woźniak, Adrian Kaczmarek, Mateusz Wójcik, Adrian Konopski, Błażej Sawuła, Mateusz Kamiński i Błażej Przybysz.

Wyniki rozegranych spotkań:

Gryf Kamień Pomorski – Sparta Gryfice 2:0
Bramki dla Gryfa: Adrian Kaczmarek i Błażej Sawuła.

Gryf Kamień Pomorski – Fala Międzyzdroje 4:0
Bramki dla Gryfa: Fabian Bodek (2), Błażej Sawuła i Olek Woźniak.

Gryf Kamień Pomorski – Rega Trzebiatów 4:1
Bramki dla Gryfa: Fabian Bodek, Hubert Bodek, Adrian Kaczmarek i Eliasz Kasuła.

IMG_8972

Po pierwszej kolejce ligowej Gryfiarze obejmują fotel lidera. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie piłkarskim w lidze Żaków kamieński zespół zajął pierwsze miejsce, pozostawiając swoich rywali daleko w tyle. W tym roku zespół przystąpił do Ligi Orlika Młodszego, pomimo że kilku zawodników rocznikowo wciąż pozostaje Żakami.

IMG_9047

Grupa prowadzona przez trenera Dawida Sandzewicza na co dzień współpracuje ze szkółką piłkarską Lech Poznań Football Academcy. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kamieniu Pomorskim. Dodatkowo młodzi zawodnicy biorą udział w zajęciach z aerobiku sportowego, które prowadzi pani Dorota Szefer. W okresie zimowym grupa będzie miała możliwość uczestniczyć w zajęciach na basenie. Kolejne zmagania w ramach Ligi Orlika Młodszego już za dwa tygodnie w Kamieniu Pomorskim.

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski