Pochodzący z maleńskiego Świńca pod Kamieniem Pomorskim – Dawid Wach – obecnie jeden z najlepszych graczy juniorów młodszych chorzowskiego Ruchu, którzy w czerwcu tego roku sięgnęli po wicemistrzostwo Polski swojej kategorii wiekowej, jest bliski przejścia do warszawskiej Legii!

Niespełna 17-letni napastnik w Akademii Ruchu Chorzów spędził dotychczas zaledwie pół roku. W finałowej fazie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych był zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem „niebieskich”. W dwumeczu o złoto z Lechem (przegranym przez chorzowian tylko mniejszą liczbą goli strzelonych na wyjeździe) strzelił wszystkie 3 bramki dla ekipy trenera Mateusza Michalika. Na Cichą był wypożyczony z Vinety Wolin. W barwach III-ligowca zdążył nawet zadebiutować w seniorskim futbolu.

W mediach pojawiły się informacje, że Wach od nowego sezonu będzie piłkarzem warszawskiej Legii. Nastolatka kusiły też Zagłębie Lubin i Lech Poznań. Z nieoficjalnych informacji wynika, że „niebiescy” chcą jeszcze o 17-latka powalczyć. Piłkarz trafił do Ruchu w marcu tego roku na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia. W umowie między chorzowianami a III-ligową Vinetą był zapis o prawie pierwokupu. Tyle, że według menadżera Tomasza Drankowskiego, „niebiescy” przed 30 czerwca nie zgłosili zamiaru skorzystania z tej opcji, co więcej – w żaden sposób nie mieli ustalonych warunków, na jakich Wach miałby grać przy Cichej. Efekt jest więc taki, że 17-latek od 1 lipca nie jest zawodnikiem Ruchu, a wkrótce prawdopodobnie podpisze kontrakt z „wojskowymi”. – Formalności jeszcze nie są dopięte, ale faktycznie Dawid trenuje z Legią – przyznaje menadżer piłkarza.

źródło:
sports.pl, fot. Norbert Barczyk