213-9212

W miniony wtorek, kamieńska Policja podczas inauguracji 7 edycji ”Minimundialu” w Międzyzdrojach, w ramach programu prewencyjnego ”Kibic na medal” promowała ideę sportu jako alternatywną dla zachowań związanych z przemocą oraz kształtowania postaw fair-play, tolerancji i poszanowania praw człowieka u młodego pokolenia.

Oprócz działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie odpowiedzialności prawnej uczestnicy Minimundialu mogli skorzystać z toru rowerowego, gdzie każdy miał szansę sprawdzić swoje umiejętności, a także ”zagrać w bezpieczeństwo”, wielkoformatową gre planszową, gdzie interaktywne uczestnictwo w tej zabawie sprzyja wzrostowi zainteresowania najmłodszych treściami profilaktycznymi.

213-9214

Zakres informacji przekazywanych najmłodszym mieszkańców naszego województwa poprzez udział w grze jest bardzo szeroki i obejmuje zagadnienia dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole, na podwórku, nad wodą, w trakcie letnich wakacji.

Dbając o bezpieczeństwo tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego na koniec zmagań, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki oraz odblaski.