Bardzo serdecznie zapraszamy na Mini Mundial 18 maja 2017 r. do  Wolina. 8 edycja  Mini Mundialu rozpocznie się właśnie w Wolinie, w rozgrywkach  wezmą udział Szkoły Podstawowe z Wolina, Troszyna, Ładzina, Koniewa, Kołczewa  i Dargobądza.

Przydział „mundialowych” drużyn odbył się 11 kwietnia w Football Arenie. Zespoły uczestniczące w rywalizacji Mini Mundialu 2017 podzielono na dwie kategorie wiekowe i „rękoma” przedstawicieli władz lokalnych oraz przedstawicieli dzieci dolosowywano poszczególne państwa. Ku radości gminy Nowogard obie Reprezentacje Polski (w obydwu kategoriach wiekowych) trafiły właśnie do tego samorządu. Drużyny z Wolina będą grały w barwach: Austrii, Bośni i Hercegowiny, USA, Paragwaju, Włoch, Senegalu ,Burkina Faso,  Islandii, Portugalii i Ukrainy. Każda reprezentacja zostanie wyposażona w stroje danej drużyny, zaprojektowane specjalnie na rozgrywki Mini Mundialu 2017.

Mini Mundial 2017 pod hasłem „Podejmij Wyzwanie” to kontynuacja projektu realizowanego od 2010 roku w Gminach Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Wdrażać najmłodsze pokolenia w uczestnictwo w kulturze fizycznej, zarażać je pasją do sportu, wyzwalać pozytywne emocje oraz uczyć wartości, charakteryzujących dobrego sportowca – szacunku do rywala i gry fair play.