DSC06688Dzięki pomocy rządu Ewy Kopacz i wsparciu doradcy premiera Sławomira Nitrasa, ponad milion złotych zostanie przeznaczone na remonty dwóch domów dziecka znajdujących się na terenie Powiatu Kamieńskiego.

Za pośrednictwem dyrektor Centrum, Starosty oraz mojej osoby poprosiliśmy Panią Premier Ewę Kopacz o rozważenie możliwości dofinansowania remontów dwóch domów dziecka w Wisełce i Lubinie. Formalnie decyzja nie zapadła, jednak mam już deklarację ze strony Pani Premier, że wniosek skierowany do kancelarii przez Starostwo Powiatowe zostanie rozpatrzony pozytywnie. W skutek tej decyzji na remonty zostanie przeznaczona kwota miliona złotych. Mam nadzieję, że to dobra wiadomość dla dzieci i pracowników – powiedział Sławomir Nitras, doradca premier Ewy Kopacz.

DSC06648

Sławomir Nitras wizytował dzisiaj obydwie placówki. W dwóch domach docelowo ma przebywać 56 dzieci. Na czas remontu do Domu Dziecka w Wisełce trafią dzieci z Lubina. Do puli miliona złotych przeznaczonej przez rzad, kamieńskie starostwo dołoży około 300 tys. zł. Z całej sumy 200 tys. zostanie przeznaczonych na obiekt w Lubinie, natomiast reszta na remont budynku w Wisełce.

Chcemy przenieść dzieci w Wisełce do małego budynku tak, aby nie mieszkały w molochu, tylko małym przytulnym domu – argumentował wicestarosta Waldemar Dubrawski.

DSC06563

W trakcie wizyty w powiecie, Nitras nawiązał do swojej deklaracji, iż chciałby być posłem szczecińsko-kamieńskim. – Traktuje to bardzo poważnie, jestem w bliskich relacjach z nowym burmistrzem Kamienia. Pierwsze efekty naszej współpracy myślę, że zobaczycie Państwo przed wyborami. Jestem otwarty na relację z wszystkimi samorządowcami, nie tylko Starostwem i Burmistrzem Kamienia. Traktuje to naprawdę serio – powiedział Sławomir Nitras.