We wtorek 5 grudnia już od samego rana dzieci OREW Ostromice  nasłuchiwały  czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w asyście swojego pomocnika – Elfa przybył do naszej szkoły  Św. Mikołaj.

Ten dzień obchodziliśmy nieco inaczej niż zwykle – otóż do naszej szkoły przybyli także rodzice naszych dzieci… To był naprawdę dzień pełen niespodzianek i wielu zadań, jakie stanęły przed wszystkimi. Na początku  spotkania- po przywitaniu się ze św. Mikołajem wszystkie dzieci i rodzice zostali podzieleni na trzy grupy ( poprzez losowanie) i każda z drużyn miała do przygotowania pracę plastyczną mającą przedstawiać postać św. Mikołaja. Do dyspozycji było mnóstwo pomocy, dekoracji, ozdób, świecidełek itd…a w głowach wiele pomysłów. Każda z drużyn  z wielkim zaangażowaniem wykonała zadanie.  

Kolejnym punktem spotkania był ponowny  podział na grupy- tym razem dzieci konkurowały z rodzicami, a zadanie polegało na wykonaniu  stroika świątecznego na stół. I tym razem grupy nie zawiodły. Tyle serca co włożyli zarówno dzieci jak i rodzice oddawały wykonane prace. Po posiłku, w sali św. Mikołaja odbyło się rozstrzygnięcie konkursów- wygrali wszyscy! nie było przegranych tego dnia… kreatywność dzieci i rodziców przerosła wszelkim oczekiwaniom i ciężko było wyłonić zwycięzcę.  Dlatego św. Mikołaj wraz ze swym Elfem wręczyli  dzieciom paczki, a rodziców i kadrę obdarował słodkościami.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za wkład jaki wnieśliście w tym dniu, za ciepło i serdeczność  jakie ofiarowaliście a przede wszystkim radość i zabawę. Zapewniamy,  że tych mikołajek nie zapomnimy długo! Niewątpliwie czas spędzony rodzinnie był wartościowy i bogaty w pozytywne emocje. A Mikołaj ze swoim Elfem powędrował w dalszą drogę, aby obdarować inne grzeczne dzieci.

OREW Ostromice