download.php

Potwierdziły się informację prezentowane przez portal kamienskie.info 11 marca. Marek Olszewski z Kamienia Pomorskiego od dziś (23.03) oficjalnie rządzi sąsiednim Trzebiatowem. Premier Beata Szydło zaakceptowała kandydaturę kamieńskiego działacza Prawa i Sprawiedliwości desygnując go do funkcji, której nigdy nie udało mu się osiągnąć samodzielnie w wyborach.

Marek Olszewski rozpocznie pracę w trzebiatowskim urzędzie od czwartku. – Mam nadzieję nadgonić zaległości administracyjne, jakie narosły od kilku tygodni. Jestem przekonany, że czas spędzony w Trzebiatowie będzie czasem spokoju i równowagi – powiedział pełniacy obowiązki burmistrza w rozmowie z naszym reporterem.

Przewodniczący kamieńskiego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości dwukrotnie bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego. W 2010 zdobył 59 głosów (najlepszy wtedy Bronisław Karpiński – 2685 głosów), natomiast w 2014 roku Olszewski zdobył 182 głosy (najlepszy wtedy Stanisław Kuryłło – 2938 głosów). Olszewski w przeszłości zarządzał kamieńskim uzdrowiskiem.

Poprzedni burmistrz Trzebiatowa, Zdzisław Matusewicz został odwołany w referendum, które odbyło się 28 lutego. Datę przedterminowych wyborów burmistrza miasta wyznaczy premier.