winda

Miała zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne i ułatwić funkcjonowanie osób na co dzień mieszkających w Domu Pomocy Społecznej. Choć minął zaledwie miesiąc od jej odbioru, to jak informuje jeden z mieszkańców Domu – winda nie działa albo co chwile ma awarie. 

– Winda działa od około 3 tygodni a teraz co chwile ma awarię. Nie wiem czy jest to normalne, aby wydać tyle pieniędzy na coś co miało zlikwidować wszelkie nasze bariery a sprawiło, że jesteśmy uwięzieni – żali się jeden z mieszkańców.

Odbiór techniczny obiektu miał miejsce 5 grudnia 2016 roku. Nowa winda zastąpiła dotychczasową, mocno wyeksploatowaną. Jak informowali urzędnicy. „Inwestycja pozwoliła zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne i tym samym ułatwiła funkcjonowanie osób na co dzień mieszkających w Domu Pomocy Społecznej, które w większości przypadków poruszają się o kulach czy też na wózkach inwalidzkich”.

Inwestycja pochłonęła ponad 430 tys. złotych, z czego dofinansowanie to ponad 221 tys. Środki pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Winda jest na gwarancji. Awarie choć nie duże się zdarzają. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie telefonicznym z firmą, która zajmuje się usuwaniem awarii i ona zaraz przyjeżdża. To nie jest nasza wina, jeżeli występują lokalne spadki napięcia, czy naprawia się trafostacje. Tej generacja winda nie jest urządzeniem pneumatycznym, to czułe elektroniczne urządzenia. Każde spadki napięcia, ostatnie wiatry, to wszystko powodowało skoki napięcia. Winda sama się przez to resetuje, trzeba jakiś czas odczekać ale nie ma przestojów i żaden mieszkaniec nie został uwięziony. Wczoraj (9.01) był przestój ale wszystko rano zostało naprawione – informuje Krystyna Kłosowska, dyrektor DPS