DSC06283

Niewiele zmieniło dzisiejsze spotkanie pomiędzy grupą mieszkańców, burmistrzem a przedstawicielem przyszłego inwestora – kamieńskim PSOUU. Lokatorzy bloku przy ulicy Wysockiego nie przyjęli zapewnień Jolanty Janik o tym, że planowana inwestycja nie wpłynie na ich obecne warunki mieszkalne. – Proszę przedstawić nam wizualizację, wtedy możemy usiąść do rozmowy – mówił Michał Schilf.

Planowany przez PSOUU budynek ma mieć cztery kondygnacje. Miałaby się w nim znaleźć siedziba nowych Warsztatów Terapii Zajęciowej, kawiarnia dla mieszkańców a nawet kręgielnia. – Od naszej klatki do Pani budynku będą 4 metry 60 centymetrów. Kiedy powstawał nasz blok (przy. red. przy ulicy Wysockiego) obecny budynek użytkowany przez WTZ miał być rozebrany. Z tego schematu, który otrzymaliśmy nie wynika nic – grzmiał Michał Schilf.

DSC06268

W ocenie mieszkańców usytuowanie nowego obiektu będzie niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi oraz budowlanymi. – W razie pożaru będziemy postawieni przed ścianą. Nie może się Pani zamienić z burmistrzem na przychodnie i sobie budować tam – dopytywała jedna z mieszkanek.

Obawy lokatorów wzbudzają także planowane prace budowlane. – Kto mi zagwarantuje, że mój budynek nie „pojedzie” kiedy zaczniecie kopanie i budować? Jaką my mamy gwarancję, że nasz blok nie runie? Do kogo wtedy będę miał się zwrócić? Garaże podziemne, cuda wianki, pod moim oknem mi to nie pasuje! – stwierdził Michał Schilff.

rzut

Rzut przedstawia przyszłe usytuowanie kondygnacji – pierwszym elementem nowego budynku ma być taras. Dopiero dalej usytuowanoby czterokondygnacyjny budynek

Kolejne spotkanie zaplanowano w październiku. Podczas niego Jolanta Janik będzie miała przedstawić wizualizację budynku. – Uważałam, że idziemy Wam na ustępstwa i grzecznie to przez lata. Ja tylko proszę, zawsze zachowywałam się wobec Państwa fair. Jestem właścicielem działki i chce iść Państwu na ustępstwa, stąd pierwszym elementem budynku będzie taras, a dopiero później kilkukondygnacyjny budynek – stwierdziła Jolanta Janik.

1
2
3
rzut
1 2 3 rzut