DSC09732

Sporym zainteresowaniem cieszyła się wczorajsza (14.05) noc Muzeów w Kamieniu Pomorskim zorganizowana przez Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Zdarzenie zostało zorganizowane po raz szósty. Do późnych godzin wieczornych bezpłatnie można było zwiedzić obydwie instytucje kultury.

DSC09752

Wszyscy którzy odwiedzili Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej po raz pierwszy mogli to zrobić w nowej siedzibie tj. Kwartale Dominikańskim. Zaprezentowano wystawę twórczości kamieńskich malarzy Stefana Jędrzejewskiego oraz Leszka Króla, wystawę poświęconą historii Kamienia zatytułowaną „Cammin in Pommern – Kamień Pomorski. Miasto w XX wieku”, ekspozycję przygotowaną na jubileusz siedemdziesięciolecia polskiej oświaty na Ziemi Kamieńskiej oraz ukazującą Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej najważniejsze wydarzenie kulturalne miasta organizowane od 52. lat. W głównej siedzibie MHZK prezentowano rękojeść noża wikingów z X wieku (odkrytą w 2011 r. przy kamieńskim ratuszu).

DSC09770

Błażej Bubnowicz zaprezentował prelekcję dotyczącą wieży katedralnej oraz tego jak zmieniała się na przestrzeni wieków. Zaprezentowano także fotografii ukazujących Kamień Pomorski drugiej połowy lat 60. ubiegłego wieku, które w ostatnim czasie zostały podarowane naszemu Muzeum.

DSC09792

W Muzeum Kamieni można było zobaczyć wystaę minerałów i skamieniałości, szkielety dinozaurów, średniowieczne zbroje czy eksponaty pochodzące z kosmosu. Dech w piersiach zapierał wyjątkowy widok na Kamień Pomorski nocą.

DSC09742