DSC_0028

Co dalej z budynkiem po zlikwidowanej Szkole Podstawowej w Górkach? – dopytują nasi Czytelnicy. Wśród mieszkańców pojawiły się obawy, że wykorzystywany do tej pory obiekt popadnie w ruinę lub zostanie sprzedany. Jak zapewnia nas zastępca burmistrza Kamienia Pomorskiego, obecnie prowadzona jest inwentaryzacja a kolejnym etapem będzie zaadaptowanie budynku na mieszkania.

Pod koniec kwietnia b.r. Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim podjęła ostateczną decyzję w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Górkach. Według zapewnień rządzących, wszystkim uczniom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej w Górkach została zapewniona możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Z kolei dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego od nowego roku będą uczęszczały do Przedszkola Publicznego nr 2.

Co dalej z budynkiem po byłej szkole? – Obecnie trwa jego inwentaryzacja. Obiekt będzie przekształcony na mieszkania i niewykluczone, że zostanie przejęty przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – mówi w rozmowie z naszą redakcją Leszek Szefliński.

Część pomieszczeń ma być zaadaptowana i przekazana na cele sołectwa oraz mieszkańców Górek.