20161017135755

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wręczył wczoraj (17.10) odznaczenia 28 osobom w imieniu Prezydenta RP. Przyznane odznaczenia to m.in.: Złote Medale za Długoletnią Służbę, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Krzyż Zesłańców Sybiru. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy gminy Golczewo.

– Składam Państwu hołd w uznaniu Waszych zasług – mówił do odznaczonych wicewojewoda Subocz – Dzisiejsze odznaczenia to nie tylko powód do dumy, to także szczególna forma zobowiązania do tego, by stanowić wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Z całego serca życzę państwu dalszych sukcesów, dalszej tak zaangażowanej działalności, a także dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej Brązowym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni: Pan Marek Franczak i Pan Krzysztof Wyka. Natomiast postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej również Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Pan Czesław Skubisz