DSC00223

Międzyzdrojskie morsy z grupy „Kurka Wodna” wzięły udział w biciu rekordu Guinnessa. Punktualnie o godzinie 12 na plaży przy bazie rybackiej w Międzyzdrojach kilkadziesiąt osób wbiegło do wody biorąc udział w „Największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach”.

DSC00232

Morsy nie przestraszyły się niesprzyjających warunków – padającego deszczu, silnego wiatru i sporych fal. Zanim większość z nich weszła do wody na ustalone kilka minut, poprowadzono krótką rozgrzewkę na plaży. Dokładnie w południe, wszyscy z okrzykami na ustach wbiegli do wody, zanurzając się niekiedy aż po szyję. Temperatura wody w momencie wchodzenia wynosiła około 5 stopni.

DSC00244

– Dla nas morsów taka pogoda jest bardzo dobra, wiatr nie jest zbyt przyjemny, ale temperatura jest w sam raz. Odczuwamy to zimno, natomiast dobrze sobie z nim radzimy i dlatego zachęcamy wszystkich, którzy marzną, aby dołączyli do nas, żeby wzmocnić organizm. Gwarantuję, że na pewno po 2-3 morsowaniach człowiek będzie się czuł lepiej – mówił jeden z uczestników.

DSC07360

O tym, czy rekord został pobity, będzie można się przekonać już wkrótce.