W grudniowy weekend w naszym mieście można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. W piątkowy wieczór 15 grudnia br. w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się Wigilia Miejska.  Spotkanie poprowadził  Andrzej Mleczko. Na wstępie harcerze przedstawili gościom ideę Betlejemskiego Światła Pokoju pod hasłem „W Tobie jest światło” i na ręce przedstawicieli władz miasta wręczyli płomień.

Muzyczną oprawę spotkania opłatkowego uświetniły występy chóru Canti Giocosi” pod kierunkiem Anny Sobierajskiej, przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” oraz Zespołów „Bryza” i  „Fale”.

Po wspólnym odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” życzenia złożyli przedstawiciele władz oraz proboszcz międzyzdrojskiej parafii dr Marian  Wittlieb. Spotkanie międzyzdrojskiej rodziny było okazją do przyjacielskich i życzliwych rozmów w gościnnych wnętrzach MDK wśród zapachu smakowitych świątecznych potraw.

Kontynuując świąteczną atmosferę,  16 grudnia na terenie amfiteatru został zorganizowany III Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki. Głównymi organizatorami świątecznego wydarzenia byli: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury i Nadleśnictwo Międzyzdroje.  

W samo południe  otworzone zostały wigilijne stoiska, na których wystawiono rozmaite potrawy oraz rękodzieła przygotowane przez mieszkańców Międzyzdrojów: piękne, kolorowe stroiki i ozdoby choinkowe, ręcznie szyte poduszki i obrusy świąteczne. Rozpoczęto również sprzedaż choinek. W trakcie dzieci i młodzież tworzyły własne ozdoby świąteczne z tworzyw naturalnych na stoisku Wolińskiego Parku Narodowego. Goście  jarmarku mogli spróbować potraw świątecznych, dań z grilla oraz gorącej zupy. Na ogrzanie gorący barszczyk z krokietami, a na osłodę gama upieczonych ciast. Na promenadzie przy Międzynarodowym Domu Kultury dzieci przyozdabiały choinkę miejską bombkami i ozdobami świątecznymi.

Po występie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” ogłoszono wyniki konkursu na Polską Krainę Świętego Mikołaja „Razem z babcią, dziadkiem, mama, tatą …”. W konkursie zorganizowanym przez MDK udział wzięło pięć rodzin:

  1. miejsce rodzina Duszyńskich
  2. miejsce rodzina Chorążyczewskich
  3. miejsce rodzina Kubłów
  4. miejsce rodzina Zwierzchowskich
  5. miejsce rodzina Ruszczyków

Fundatorem nagród był Ośrodek Pomocy Społecznej i Międzynarodowy Dom Kultury. Do zobaczenia w Nowym 2018 Roku.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. MDK