IMGP7430

Od początku września Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki w Szczecinie kontynuuje akcję marketingową pn. ,,Aż Po Morze”. Projekt ma na celu promocję województwa zachodniopomorskiego i zachęcenie turystów do odwiedzenia naszego regionu nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Projekt ,,Aż po morze 2014” był realizowany przez podróżniczkę i blogerkę Anitę Demianowicz z Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem odbiorców, dlatego jest kontynuowany w tym roku.

W drugiej edycji formuła bloga została zmieniona i oprócz zdjęć oraz wpisów pojawią się również filmy nagrywane podczas zachodniopomorskiej podróży. Dzięki temu tegoroczna relacja z podróży jest jeszcze ciekawsza! Tak jak w roku 2014 program wyprawy po Pomorzu jest napięty, globtroterzy mają więc ręce pełne roboty.

W tym roku gośćmi jest 2 młodych blogerów – Matthew Scott angielski podróżnik i pasjonat nietypowych przygód oraz Marcin Mossakowski 26 latek z Sopotu z pasją filmowania i podróżowania.

IMGP7453

W dniu 28 września blogerzy odwiedzili Międzyzdroje. W naszym mieście podczas całodniowego zwiedzania blogerom towarzyszyła ekipa Telewizji Szczecin, która filmowała wszystko to, co zobaczyli. Poznawanie naszego miasta rozpoczęli na sportowo – od rozgrzewki i biegu po plaży z olimpijczykiem Bogusławem Mamińskim. Wśród atrakcji, które mieli okazję zobaczyć były – molo, Aleja Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, Bałtycki Park Miniatur, punkt widokowy Gosań na terenie WPN.

Po smacznym obiedzie i chwili wypoczynku blogerzy udali się do portu jachtowego w Wapnicy, aby łodzią wraz z pracownikami WPN odbyć rejs po Zalewie Szczecińskim, podziwiając zalewowe klify i przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego. Udział miasta w regionalnym projekcie jest jedną z wielu form promocji miasta w kraju i zagranicą.

Za pomoc w organizacji i uatrakcyjnienie pobytu blogerów najserdeczniejsze podziękowania składamy:
Panu Bogusławowi Mamińskiemu,
Dyrekcji hotelu ,,Amber Baltic”
Pani Ewie i Bogdanowi Sadkom ,,Pałacyk Trofana”
Państwu Ewie, Stanisławowi i Michałowi Sapałom ,,Hotel Marina”
Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego i pracownikom Dagmarze Mroszczak i Tomaszowi Bajorowi
Kierownictwu portu jachtowego w Wapnicy
Pani Katarzynie Wróbel Gabinet Figur Woskowych
Właścicielom i pracownikom Bałtyckiego Parku Miniatur
Panu Marcinowi Śmigielowi.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zapiskami i filmami na www.azpomorze.pl, do oglądania relacji telewizyjnych w czwartek o godz.19.15 lub niedzielę o 21.00 na antenie TVP Szczecin. a także na ażpomorzowych stronach w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Na podstawie materiałów organizatora
Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach