32

Gdzie wypoczywali Polacy, którzy zdecydowali się spędzić wakacje w kraju? Odpowiedź na to pytanie postanowił znaleźć portal onet.pl. Jak wynika z danych zgromadzonych przez jeden z największych serwisów noclegowych w Polsce Nocowanie.onet.pl po przeanalizowaniu ilość zapytań o noclegi w poszczególnych miejscowościach w okresie czerwiec-sierpień 2015 r. Międzyzdroje znalazły się na piątym miejscu!

Serwis zbadał najbardziej popularne miejsca w Polsce w wakacje 2015 r. na podstawie kilku mln zapytań do bazy nocowanie.onet.pl. Wyraźnie zauważalna jest sezonowość oferty – absolutnym liderem w okresie wakacyjnym są kurorty w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. W pierwszej dwudziestce znalazły się tylko 3 miejscowości z innych regionów kraju: Zakopane, Szczawnica i Karpacz (najchętniej odwiedzane cele turystów w górach czy nad Mazurami zaprezentujemy w kolejnych miesiącach).

Na pierwszym miejscu znalazło się Władysławo – 70 tys. zapytań, kolejne było Zakopane – 54 tys. zapytań, trzecie miejsce przypadło Łebie – 40 tys. zapytań. Na piątym miejscu znalazły się Międzyzdroje 28 tys. zapytań (4. Krynica Morska – 30 tys. zapytań). A wy gdzie najchętniej lubicie jeździć latem?