Plaża w Międzyzdrojach

Miło nam oficjalnie poinformować, iż po weryfikacji przedłożonej dokumentacji, Międzynarodowe Jury przyznało błękitną flagę w roku 2015 dla kąpieliska Międzyzdroje oraz dla portu jachtowego w Wapnicy.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzenia środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Certyfikat przyznawany jest przez jury na dany rok po dokładnej analizie dokumentacji obejmującej liczne aspekty związane z obszarem kąpieliska i portów jachtowych.

Kąpielisko Międzyzdroje wschód i zachód zajmuje łącznie obszar o długości ok. 2 000 m . W tym sezonie bezpieczeństwem i ochroną plaży zajmie się 34 ratowników WOPR, a sezon rusza już od 20 czerwca br.

Zapraszamy wszystkich w sobotę 20 czerwca br. o godz. 12:00 na plażę ( po lewej stronie molo przy punkcie medycznym), gdzie nastąpi oficjalne otwarcie kąpieliska, wciągniecie błękitnej flagi na maszt oraz odbędą się pokazy ratownictwa połączone z konkursami dla dzieci.

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
Anetta Czyżak