Miało tu powstać centrum rehabilitacji wraz z hotelem. W internecie w dalszym ciągu można zobaczyć prezentację przedstawiającą plany spółki Euroafrica, która niespełna 10 lat temu, nabyła teren w parku przy ulicy Szczecińskiej. Wszystko miało być gotowe na przełomie 2012 roku. Z planów nic nie wyszło, co gorsza jak pokazują nasi Czytelnicy, prywatny inwestor zapuszcza okoliczny park.

Wszystko rozpoczęło się w 2009 roku, wtedy to pojawiły się plany, wizualizacje i zamiary inwestycyjne. Euroafrica miała ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne. Nic jednak z tego nie wyszło. Ruina budynku dawnego hotelu od lat straszyła kuracjuszy. W 2011 r. na poddaszu wybuchł pożar. Walczyło z nim 10 zastępów straży pożarnej. Po kilkugodzinnej akcji udało się ugasić szalejący ogień, jednak dach spłonął doszczętnie.

Ruina czekała 4 lata na rozbiórkę. W 2015 roku prace rozbiórkowe ruiny przeprowadziła firmą Derylak Bud. Obecnie własnością nieruchomości jest zarejestrowana na Cyprze firma Hass Holding Limited. Mijają kolejne lata, a w parku przy ulicy Szczecińskiej nie powstaje nic. Co gorsza, jak zauważają nasi Czytelnicy, brak zainteresowania gospodarza widać obecnie na terenie parku.