DSC03192

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicina” w Kamieniu Pomorskim zmienia swoją siedzibę. Od poniedziałku 1 czerwca, doktor Karol Ptak nie będzie już dostępny w kamieńskiej przychodni zdrowia przy ulicy Kopernika. Pacjenci „Mediciny” będą przyjmowani w ośrodku przy ulicy Szpitalnej. Z czego wynika przeprowadzka?

Decyzję byliśmy zmuszeni podjąć już jakiś czas temu. Podstawową sprawą był stosunek poprzednich władz gminy i TBSu do problemów opieki zdrowotnej w Kamieniu Pomorskim. Nie otrzymywaliśmy żadnej pomocy, pomimo realizowania zadań gminy w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Wysokie czynsze, brak remontów od 30 lat a nawet brak pozwolenia na samodzielne remonty spowodował, że dalsza praca w takim „skansenie” była niemożliwa. Spółka postanowiła poszukać innej możliwości leczenia chorych. W związku z upadłością NZOZ „Remedium” postanowiliśmy przejąć obiekt przy ulicy Szpitalnej i przywrócić mu dawny blaskmówi dr Karol Ptak.

DSC03206

Dla pacjentów poza miejscem przyjmowania nic się nie zmienia. Zapisani do NZOZ „Medicina” nadal będą korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej NFZ.

Chcielibyśmy w przyszłości rozszerzyć swoją działalność o różną specjalistykę. Skandalem jest, że przez lata mieszkańcy Kamienia pozbawieni są możliwości leczenia przez diabetologa, gastrologa, pulmonologa, endokrynologa, alergologa, onkologa, chirurga naczyniowego czy innych lekarzy. Przecież płacą takie same składki jak mieszkańcy innych miast. „Turystyka zdrowotna”, oczekiwanie na wizyty, badania i dalsze leczenie poza Kamieniem dla chorych ludzi jest bardzo uciążliwedodaje Karol Ptak.