Doskonałe informacje dotarły do nas z Pruszkowa. W dniach 20-22 maja w BGŻ BNP Paribas Arena rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Na pruszkowskim torze zawodnicy LKS Baszta Golczewo zdobyli pierwszy w tym roku medal. W sprincie drużynowym w kategorii orlik nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski.

Nasza drużyna w składzie Tobiasz Tończyk, Patryk Matuszak i Alex Castaldo, zdobyła tytuł II Wicemistrzów Polski. To kolejny tytuł mistrzowski w bogatej historii golczewskiego klubu. Trener Baszty Jacek Kołba przyznał, że bardzo niewiele zabrakło naszym kolarzom do zajęcia wyższego miejsca. Swój wyścig półfinałowy przegrali o tzw. błysk szprychy.

Przed naszymi kolarzami jeszcze wiele ważnych startów, podczas których będą walczyć o najważniejsze trofea rangi mistrzowskiej. Już w najbliższy weekend (26-28 maja) chłopcy w kat. junior młodsi będą starować w Łodzi w Pucharze Polski, które beda jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Grupa młodzieżowców (U-23) pod koniec miesiąca weźmie udział w Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. Skopenko. Zawodnikom Baszty serdecznie gratulujemy pierwszego medalu i życzymy kolejnych sukcesów.

UM w Golczewie