Czy dawni przyjaciele z Platformy Obywatelskiej – były poseł, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Konstanty Oświęcimski oraz radny Artur Łącki pomogą szefowej PSONI zdobyć środki na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej? Dziś (7.07) działacze PO, wraz z Jolantą Janik wizytowali teren przy ulicy Kopernika w Kamieniu Pomorskim. 

Stowarzyszenie starało się o 9 mln złotych dofinansowania, do wartej blisko 15 mln złotych inwestycji. Miała się w niej znajdować kawiarnia dla mieszkańców, kręgielnia a przede wszystkim nowa siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej dla kamieńskiego koła PSONI. Inwestycja warta kilkanaście milionów złotych byłaby z pewnością wartością dodaną dla planowanej do wyremontowania ulicy Kopernika. Byłaby, bo kierowane przez Jolantę Janik kamieńskie PSONI nie otrzyma dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Nie pomogło też odwołanie do Wojewódzki Sąd Administracyjny, który podtrzymał decyzję Marszałka Olgierda Geblewicza (PO).

W rozmowie z naszą redakcją Jolanta Janik zapowiadała, że nie zamierza się poddać i oprócz złożenia apelacji, poszuka środków w innych źródłach. W związku z decyzją Marszałka Olgierda Geblewicza, niewykluczone, że inwestycja zostanie etapowana. Dziś na terenie planowanej nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej pojawili się działacze Platformy Obywatelskiej – Konstanty Oświęcimski wraz z Arturem Łąckim. Czy pomogą Jolancie Janik w zdobyciu środków na planowaną budowę?