Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek

Rada Powiatu w Kamieniu Pomorskim wzięła w obronę swoich kolegów i odmówiła wygaszenia mandatów radnych Sebastiana Mamzera oraz Marka Świderskiego. Wszystko w związku z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego, który wezwał Radę do zajęcia stanowiska, w sprawie ewentualnego naruszenia ustawy przez prezesów dziwnowskiego ZWiKu oraz kamieńskiej Mariny.

3 oraz 10 listopada do Starostwa wpłynęły pisma Wojewody Zachodniopomorskiego. Wojewoda prosił o zajęcie stanowiska w nawiązaniu do listów mieszkańców, którzy sugerowali, że obydwaj radni, jako prezesi spółek zawierali umowy z Powiatowym Urzędem Pracy na organizację staży i robót publicznych w zarządzanych przez siebie spółkach. W ocenie Mieszkańców, którzy poinformowali Wojewodę, ten fakt jest naruszeniem ustawy o samorządzie powiatowym, gdyż Mamzer i Świderski mieli w ten sposób korzystać z mienia powiatu w zarządzanych przez siebie działalnościach. Sankcją za naruszenie jest wygaśnięcie mandatu.

Rada Powiatu podjęła uchwałę, z której wynika że zarówno radny Sebastian Mamzer jak i Marek Świderski pełniąc funkcję prezesów zawarli pomiędzy 2015 a 2017 rokiem w imieniu spółek umowy, pozyskując środki, które nie pochodziły z Urzędu Pracy. Urząd jedynie pośredniczył w ich przekazaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a tym samym nie stały się ani przez chwilę mieniem powiatu, którego zarówno Świderski jak i Mamzer są radnymi.

– Biorąc powyższe pod uwagę Rada Powiatu w Kamieniu Pomorskim nie znajduje podstaw do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego – czytamy w przygotowanym przez Przewodniczącego projektach uchwał.

Poprzedni wpisAndrzejki Na Zapiecku Następny wpisSprzedam komplet opon letnich 245/45 R18
 

A co Ty o tym myślisz?

8 komentarzy

 1. Gość mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 18:48

  Odpowiedz

  Ktoś zle pojmuje podstawę obywatelską nazywając donosicielstwem.

 2. Anonim mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 18:36

  Odpowiedz

  uzasadnienie jasne i czytelne, autor donosu wygłupił się zapomnial ze dzieki obu panom i dotacji z budżetu państwa ktoś znalazł zatrudnienie i miał lub ma pracę. Idąc myśleniem autora donosu panowie nie powinni nikogo zatrudniać z pomocą PUP. Czyli nikt nigdy nie powinien zostać zatrudniony ani w marinie ani w ZWIK-u. Brawo dla donosiciela wystąpił przeciwko swoim mieszkańcom. Jest za tym, żeby nie pracowali, siedzieli w domu na zasiłku albo tyrali w supermarkecie.

  • Anonim mówi:

   Gru 2, 2017

   o godzinie 0:40

   Odpowiedz

   można zatrudniać i podpisywać umowy z PUP tylko trzeba być uczciwym i zrezygnować z mandatu Radnego

 3. Anonim mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 13:37

  Odpowiedz

  a celiński?

 4. Wyborca mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 13:33

  Odpowiedz

  Wstyd dla przedstawicieli ludu

 5. Anonim mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 13:08

  Odpowiedz

  Ariel, masz długopis?

 6. Ciekawski mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 9:13

  Odpowiedz

  Panie Wojewodo co Pan na to ?

 7. Wiosenna team mówi:

  Gru 1, 2017

  o godzinie 8:26

  Odpowiedz

  Ciekawe co tera z T.Ż ? Tesz się umoży?