Zgodnie z wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, odbyła się akcja charytatywna MAŁY PODAREK –  DUŻO RADOŚCI, prowadzona przez Samorząd Uczniowski  przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Akcja polegała na przygotowaniu paczek dzieciom i w tym roku po raz pierwszy seniorom , by sprawić im radość na święta. Uczniowie przynosili zabawki, przybory szkolne, puzzle, gry oraz zorganizowali charytatywny kiermasz ozdób świątecznych wykonanych na  zajęciach warsztatowych w szkole jak również  mikołajkową sprzedaż ciast.

Z zebranych pieniędzy i podarków przyniesionych przez uczniów udało się przygotować 25 paczek dla dzieci i 8 paczek dla seniorów.
W  dniu 20  grudnia 2017r.  Mikołaj wraz ze Śnieżynkami rozdał prezenty. Kolejny raz młodzież udowodniła, że razem można zrobić bardzo wiele a idea wolontariatu jest bardzo żywa w naszej szkole. Boże Narodzenie  to beztroskie i przyjemne chwile, mamy nadzieję, że nasza akcja charytatywna chociaż niektórym uprzyjemni ten czas a wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT.

Źródło: ZSP Wolin