kalic2

7 października do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim zawitała pani Małgorzata Kalicińska, autorka popularnych powieści, m.in. cyklu „Nad rozlewiskiem” , „Lilka”, „Zwyczajny facet”.

Duże grono wiernych czytelniczek i czytelników pisarki z uwagą wysłuchało barwnych opowieści o początkach kariery pisarskiej, perypetiach wydawniczych, przypadkach związanych z ekranizacją „Domu nad rozlewiskiem”, pomysłach na nowe książki oraz o uczestnictwie w programie kulinarnym „Top chef”.

kalic3

Głównym tematem spotkania było najnowsze dzieło pisarki „Dom w Ulsan, czyli nasze rozlewisko”, napisane wspólnie z mężem- Vladem Millerem. Jest to opowieść o życiu w Korei Południowej, które pisarka poznawała podczas wielokrotnych pobytów u pracującego, w tym egzotycznym dla nas kraju, męża.

Humor i bezpośredniość pani Małgorzaty i jej męża zjednały sobie uczestników spotkania. Wszyscy mieli możliwość zakupu książek i zdobycia autografu gościa. Spotkanie zorganizowano przy współudziale Dyskusyjnego Klubu Książki.

kalic4

Biblioteka Kamień Pomorski