2

„W poszukiwaniu śniegu” – klasa sportowa o profilu LA na obozie sportowym w Szklarskiej Porębie. Jak co roku, lekkoatleci z Publicznego Gimnazjum w Wolinie przebywali na obozie sportowo – rekreacyjnym w Szklarskiej Porębie w okresie ferii zimowych, tj. od 30 stycznia 2016 r. do 09 lutego 2016 r.

Szklarska Poręba uznawana jest za mekkę polskich biegów, zarówno średnich, jak i długich i stąd w okresie zimy zjeżdżają się do Szklarskiej Poręby biegacze z całej Polski, w celu przygotowań kondycyjnych do letniego sezonu lekkoatletycznego.

3

Nie mogło również zabraknąć w Szklarskiej Porębie uczniów z naszego gimnazjum. Treningi prowadzone były na duktach leśnych w drodze pod Reglami, w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szlakach. Choć śniegu w tym roku jak na lekarstwo, to niemal na każdym z treningów udało się go napotkać, co widoczne jest na załączonych zdjęciach.

Ponadto młodzi gimnazjaliści poznawali historię oraz piękne zakątki Szklarskiej Poręby odwiedzając Chatę Walońską, Hutę Szkła „Julia”, Muzeum Minerałów, a także schroniska na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i w Górach Izerskich.

Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z naszego gimnazjum, przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach.

Źródło: Adam Wielechowski