Zatrzymany do kontroli drogowej, 40-letni mężczyzna, kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości i pomimo braku uprawnień. Jego samochód nie był ubezpieczony ani dopuszczony do ruchu. Nie posiadał również tablic rejestracyjnych.

Dzisiaj (20.07.2017r.) w miejscowości Ładzin funkcjonariusze kamieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka, który poruszał się samochodem osobowym marki fiat. Ich uwagę zwrócił brak tablic rejestracyjnych w pojeździe.

Następnie, podczas przeprowadzania kontroli, mundurowych zaciekawił fakt nietypowego zachowania się mieszkańca gminy Wolin. Podjęli oni decyzję o przeprowadzeniu u mężczyzny badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że w trakcie jazdy, w organizmie miał on ponad 3,5 promila alkoholu!

Nie były to jednak jedyne naruszenia przepisów prawa, jakich dopuścił się 40-latek. Ustalono, że kierował on pojazdem pomimo braku uprawnień. Sam pojazd natomiast nie został dopuszczony do ruchu ani nawet ubezpieczony! Samochód odholowany został na parking strzeżony. O braku ubezpieczenia pojazdu poinformowano Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Sąd natomiast wyciągnie konsekwencje w stosunku do nieodpowiedzialnego mężczyzny. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.