SONY DSC

Dziś grupa śmiałków przebiegła trasę długości ok. 17 kilometrów od wschodniej do zachodniej granicy Gminy Dziwnów. Okazją do wysiłku był udział w Kwietnym Biegu. Idea Kwietnego Biegu powstała w środowisku krakowskim. Grupa inicjatywna postanowiła uczcić rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski – 10 czerwca 1979 r. Przez pierwsze trzy lata Kwietny Bieg odbywał się na terenie Małopolski. W 2006 r. po raz pierwszy trasa biegu „oplotła” granice Polski i liczyła 3530 kilometrów.

SONY DSC

I właśnie od 2006 roku Gmina Dziwnów aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu, a więc w dzisiaj uczestniczyliśmy w jubileuszowym X biegu / więcej informacji na temat historii Kwietnego Biegu można przeczytać na stronie www.kwietnybieg.pl/ . Niestety od czterech lat zaniechano biegu dookoła Polski, jednak Dziwnów jest wierny idei Kwietnego Biegu i swój odcinek corocznie przebiega.

SONY DSC

W dzisiejszym biegu kilkoro zawodników pokonało całą trasę: Jolanta Mejka, Piotr Inwalski, Grzegorz Materka, Andrzej Pelasik i Marek Szymański, pozostali uczestnicy przebiegli dystans zbliżony do 10 kilometrów, a wśród nich byli: Krystian Borowski, Mateusz Firlik, Mirosław Firlik, Andrzej Janowicz, Ryszard Szeszko i Jerzy Janawa. Organizator biegu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, fotoreporterce biegu – Joannie Janowicz i strażakom: Włodzimierzowi Heweltowi i Maciejowi Wrocławskiemu za asekurację biegnących. Do zobaczenia za rok.

źródło:
LUKS „Bałtyk”