DSC01867

Popularyzacja biegania, gminy Kamień Pomorski na różnych zawodach oraz wstępne przymiarki do organizacji biegu „Trzech Mostów” jaki 19 lipca odbędzie się w Kamieniu Pomorskim – to główne efekty dzisiejszego spotkania burmistrza Stanisława Kuryłły ze środowiskiem biegaczy.

Chcemy przez Państwa aktywność zachęcić większą liczbę mieszkańców, do aktywnego uprawiania sportu. Gmina Kamień Pomorski jest odpowiednim miejscem, aby organizować tego typu inicjatywypowiedział Stanisław KuryłłoChciałbym, aby nasi przedstawiciele na różnego rodzaju zawodach sportowych, biegach ulicznych, rywalizowali i startowali w koszulkach z logo gminy, zrzeszeni jako nasi reprezentanci. Poprzez tego typu inicjatywę mielibyśmy możliwość promocji miasta.

Głównym tematem dzisiejszego spotkania był bieg „Trzech Mostów”. Miałby on się rozpocząć 19 lipca o godzinie 14. Biegacze wyruszyliby spod ratusza, dalej biegliby do ronda przy ulicy Dziwnowskiej, następnie do sklepu „Kram”. Potem kładką do Mariny i dalej na Wyspę Chrząszczewską. Łącznie trasa miałaby mieć około 10 kilometrów. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu weźmie udział około 200 uczestników.

DSC01855

Największym problemem jest wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Dziwnowskiej do sklepu Kram. Wyłączenie miałoby trwać około 20 minut. Już dziś wiem, że całkowite zamknięcie drogi jest niemożiwe. Zaproponowaliśmy kilka rozwiązań m.in. objazd przez Trzebieszewo-Chrząstowo-Strzeżewo, druga to zajęcie połowy pasa, trzecia to bieg chodnikiem. Czekamy na stanowisko Komendy Wojewódzkiej Policji – podkreślał Ariel Juszczak, prezes UKS Funbox.

Podczas spotkania ustalono, że pierwszą okazją do integracji środowiska biegaczy i zachęcenia mieszkańców do propagowania tego sportu będzie Piknik Wiosenny, który 21 marca odbędzie się na kamieńskiej Marinie.

kamienskie.info