10

W dniach 25 i 26 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, odbyły się kursy zawodowe: kurs barmański i kurs kelnerski na poziomie podstawowym, dla uczniów klas Technikum Hotelarskiego. Kursy odbyły się w ramach realizowanego w szkole projektu „Lokata na jutro”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.

13

Dzięki dwudniowym kursom, prowadzonym przez profesjonalnych trenerów, uczniowie poznali tajniki sztuki barmańskiej i kelnerskiej. Podczas szkolenia barmańskiego uczniowie poznali min: zasady organizacji baru i pracy barmana, historię powstania i przebieg produkcji alkoholu, historię  i znaczenie  lodu w barach, metody barmańskie, sprzęt barowy.

20

Uczniowie przygotowywali również koktajle klasyczne. Kurs kelnerski na poziomie podstawowym obejmował: organizację pracy i przygotowanie sali konsumenckiej i stołów, przenoszenie tac i zastawy stołowej, organizację, technikę i zasady podawania oraz serwowania potraw i napojów. Uczniowie ukończyli kursy z powodzeniem, uzyskując certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Agnieszka Temkowicz