204-DSCF5242

Jak pomóc osobie poszkodowanej, jakie są numery alarmowe? To bardzo ważne informacje, o których powinien wiedzieć każdy z nas. Dlatego w golczewskim przedszkolu zorganizowano dla najmłodszych kurs pierwszej pomocy.

214-DSCF5252

Naukę dla dzieci udzielania pierwszej pomocy poprowadzili lekarz pan Roman Dorniak oraz ratownik medyczny pan Tadeusz Pokorski. Najmłodsi zostali zapoznani z numerami alarmowymi, jak dokonać bezpiecznego ułożenia osoby poszkodowanej i jak ocenić czy taka osoba jest przytomna. Zademonstrowano również akcję reanimacji czyli masażu serca i sztucznego oddychania oraz jak pomóc dziecku w przypadku zadławienia się obcym przedmiotem np. klockiem, cukierkiem. Dzieci mogły samodzielnie ułożyć osobę poszkodowaną w bezpiecznej pozycji, poćwiczyć ułożenie rąk na manekinie do sztucznego oddychania.

260-DSCF5298

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś z nas będzie musiał udzielić pierwszej pomocy i ważne jest, aby szkolić już w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat. Inicjatorem akcji w golczewskim przedszkolu była wychowawczyni najstarszej grupy dzieci pani Jolanta Marks.

UM w Golczewie