Przedszkolak z Przedszkola Publicznego im. „Źródełko” w Golczewie został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Pod koniec ubiegłego roku Zachodniopomorski Kurator Oświaty ogłosił konkurs pn. „Kartka Bożonarodzeniowa”. Dzieci z całego województwa zachodniopomorskiego objęte wychowaniem przedszkolnym mogły nadsyłać prace plastyczne na temat tradycji, symboli i atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, wykonane dowolną techniką.

Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęły 1792 prace zachodniopomorskich przedszkolaków. I miejsce w konkursie zajęła praca sześcioletniej Mai Kozaczek z Myśliborza, II miejsce – zajęli ex aequo: Franciszek Wojtowicz z Przedszkola w Mielnie oraz Nadia Doleżan z Przedszkola w Kaliszu Pomorskim. III miejsce zajęła Maria Wilk z Publicznego Przedszkola nr 8 w Wałczu.

Komisja konkursowa przyznała także 20 wyróżnień. Wśród nich znalazła się praca wykonana przez przedszkolaka z grupy 3-latków z Przedszkola Publicznego im. „Źródełko” w Golczewie – Tymoteusza Skubisza. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w dniu 9 marca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. W gali podsumowującej konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową” wzięli udział m.in. Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza i ks. Biskup Henryk Wejman oraz nagrodzone i wyróżnione dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami.

Wyróżniona praca naszego przedszkolaka przedstawia aniołka wykonanego przy użyciu rączek i farbek. Tymoteusz z rąk pani Kurator otrzymał nagrodę w postaci dyplomu i prezentu. Wychowawcą dziecka jest pani Jolanta Marks. Serdecznie gratulujemy Tymoteuszowi i pani Joli wyróżnienia.

UM w Golczewie