– Nie, ja nie kandyduje. Mówiłem to od dawna. Niektórzy patrzą na mnie i mrugają, bo myślą że to moja cyniczna zagrywka – stwierdził jednoznacznie Burmistrz Leszek Dorosz. Wakat po międzyzdrojskim samorządowcu oznacza wyborczą batalię jesienią przyszłego roku. Kto zdecyduje się na start? W kuluarach padają nazwiska Adama Celińskiego, Beaty Kiryluk, Iwony Czyż oraz Mateusza Bobka. 

Burmistrz Leszek Dorosz za pośrednictwem portalu kamienskie.info już jakiś czas temu wyrażał wątpliwości co do dalszego szefowania nadmorskiemu kurortowi. Nieoficjalnie mówi się, że samorządowiec zamierza po wyborach zająć się prowadzeniem własnej lub wspólnej z żoną działalności gospodarczej.

Wśród kandydatur w kuluarach przewija się nazwisko radnej Beaty Kiryluk. Obecna szefowa Platformy Obywatelskiej po wewnątrzpartyjnej wygranej z Sebastianem Mamzerem może spróbować swoich sił w wyborczej rywalizacji. Sprawę nie ułatwi jej jednak nowa ordynacja wyborcza autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, która wyklucza jednoczesne startowanie do Rady Powiatu oraz na Burmistrza.

Posłowie PiS w ostatniej chwili zdecydowali się na pozostawienie w małych gminach takich jak Międzyzdroje jednomandatowych okręgów wyborczych w obecnym kształcie. Wyklucza to również do więc startowanie jednocześnie do Rady Miejskiej oraz na fotel Burmistrza bez perspektywy przeprowadzania kolejnych wyborów uzupełniających.

Wśród kandydatur do fotela Burmistrza pojawiają się także nazwisko negującej wszystkie działania obecnego Burmistrza radnej Iwony Czyż oraz jej kolegi z Rady Mateusza Bobka.

Kto zostanie Burmistrzem Międzyzdrojów

  • Adam Celiński (32%, 197 Głosów)
  • Mateusz Bobek (24%, 147 Głosów)
  • Inny kandydat (19%, 121 Głosów)
  • Iwona Czyż (13%, 84 Głosów)
  • Beata Kiryluk (12%, 75 Głosów)

Głosowało: 624